tel. +48 607 33 43 23 Napisz do nas
Płyty dostępne na terenie całego kraju w sieci księgarni muzycznych
Sprzedaż internetowa - sklep Paganini


Chopin Zarębski
Schumann Prokofiew
Wawel: Musica Festiva
Bach & Vivaldi - koncerty skrzypcowe
Vivaldi - 4 Stagioni
Bartosz Koziak, Justyna Danczowska
Alexander Gavrylyuk - LIVE
Marcin Koziak
Izabela Matuła- sopran
Roch Modrzejewski - gitara
Marcin Dylla - gitara
Piotr Machnik - fortepian
Mariola Cieniawa - fortepian
Elżbieta Stefańska - klawesyn
Krzysztof Sadłowski - gitara
Harnasie
Lege Artis
Schubert Bacewicz Jarzebski Rodrigo
Wieniawski Paganini
Chopin Szymanowski
 
Marcin Dylla - gitara

b_250_250_16777215_0___images_stories_Okladki_wydane_marcin_dylla.jpgMarcin Dylla - gitara

DVD Marcin Dylla - "Wawel o zmierzchu"

Niezwykła to DVD: nagrana na Dziedzińcu Stefana Batorego na Wzgórzu Wawelskim podczas pierwszego letniego festiwalu muzyki kameralnej "Wawel o zmierzchu", w sierpniu 2008. Dziedziniec Batorego - małe serce Zamku Królewskiego na Wawelu - otwarty został w tym roku po raz pierwszy, specjalnie dla muzyki. Bohaterem nagrania jest Marcin Dylla - gitarzysta młodego pokolenia, określony przez "The Washington Post" jednym z najwybitniejszych muzyków planety...

Na płycie znalazły się cztery utwory, w których Marcin Dylla prezentuje swój doskonały warsztat muzyczny, a także piękny śpiew instrumentu. Monumentalna Sonata romántica meksykańskiego kompozytora Manuela Marie Ponce'a (1882-1948) jest przykładem utworu-dedykacji - hołdem złożonym Franzowi Schubertowi. Music of memory współczesnego brytyjskiego kompozytora Nicholasa Maw'a (ur. 1935) przynosi połączenie tradycji i nowoczesności. Kompozytor przywołał w niej melodyjny i melancholijny motyw z Kwartetu smyczkowego a-moll Feliksa Mendelssohna-Bartholdy'ego, wkomponowując go we współczesny język dźwiękowy.

Z kolei Rossiniana włoskiego kompozytora i wirtuoza gitary Mauro Giulianiego (1781-1829) odsyła do mistrza włoskiej opery. Muzyka Giulianiego podszyta została motywami wywiedzionymi z muzyki Rossiniego: jest w niej i bel canto, i rytmiczny nerw, i dowcipne meandry narracji dźwiękowej.

Junto al Generalife Joaquína Rodriga (1902-1999) - to hiszpańska wizytówka gitarowej sztuki. Gitara wrosła w kulturę Południa, w przestrzeń słońca i refleksji nad światem. Dlatego Marcin Dylla jest w swych interpretacjach wykonawczych nie tylko wirtuozem, ale także współczesnym lirykiem, wspaniale buduje nastrój w muzyce, przekazując subtelności jej dźwiękowych znaczeń.

Na płycie znalazły się także dwie niespodzianki - "bonusy": rozmowa z artystą oraz impresje wawelskie.

Nie przegap okazji: kup pierwszą DVD nagraną na Wawelu!


 
Copyright - Grupa Twórcza Castello 2009-2013